Jon TafferДжон Таффер - провідний бізнес консультант та ресторатор, який за свою кар'єру відкрив декількка десятків ресторанів та проконсультував більше 800 підаприємств розповідає про помилки малих підприємців. 

 

Розпочинають бізнес з неправильних причин. 

"Мої ресторани не є для мене відпочинком чи хоббі; вони є підприємствами, які заробляють гроші " говорить Таффер. У ресторанному бізнесі, він бачить занадто багато людей які починають бізнес, тому що вони люблять проводити час в барах або, що ще гірше, люблять пити, а не тому, що вони мають бачення і досвід, щоб побудувати успішний бізнес. "Якщо мотивація пити і бавитися, ви зазнаєте невдачі," говорить він. "Ви б заощадити багато грошей, якщо ви побудували б бар в власному підвалі і сиділи там з друзями."

Не беруть на себе відповідальність.


Таффер говорить , що спільне у всіх не успішних бізнесах є виправдання. Власники бізнесу будуть звинувачувати рецесії, уряд, конкурентів, і навіть будівництво на їхній вулиці, перш ніж вони визнають власні помилки, говорить він. "Щоранку ви будете звинувачувати щось нове, але всі ці виправдання фігня. Ваші проблеми походять від вас самих. Все зміниться тоді, коли ви візьмете на себе відповідальність. "

Не розуміють, три основи маркетингу.


Власники бізнесу думають, занадто узагальнено про маркетинг, Таффер говорить, що вони повинні реалізовувати три конкретних маркетингових ініціативи: залучення нових клієнтів, заохочення існуючих та збільшення середнього чеку. Новими клієнтами потрібного займатися з першого робочого дня. Зазвичай це люди які фізично знаходяться біля вас або належать до вашого близького бізнес середовища. За допомогою спеціальних акцій, знижок, реклами в соціальних мережах і тд. Ви повинні постійно піклуватися про те, що б люди повертались до вас. Збільшення середнього чеку спрямованне на заохочення клієнтів витрачати більше грошей кожного разу. Навчайте працівників пропонувати дорожчі товари та робіть спеціальні пропозиції.


Не контролюють видатки.


"В бізнесі немає нічого більш важливого, ніж контроль грошових потоків", говорить Таффер. «У ресторанному бізнесі, контроль витрат повинен здійснюватися що хвилини. Трудові затрати , як правило, з'їдають від 25% до 32% всіх доходів, витрати на харчування не повинні перевищувати 30% від обсягу продажів продовольчих товарів, а витрати на алкоголь повинні бути на рівні 21% від обсягу продажів напоїв. Додавши такі витрати, як оренда та страхування, і помилка з будь-яким з цих чисел може серйозно зашкодити вашому бізнесу.»

Не мають необхідного досвіду і не залучають сторонню допомогу.


«Ресторани мають надзвичайно високий відсоток невдач для власників без досвіду. Тільки один з 12 новачків досягають успіху, порівняно з ймовірністю успіху 1 до 3 для людини з попереднім досвідом. Ви повинні мати досвід, працювати на когось хто його має, або мати партнера з досвідом.» - каже Таффер 

 

Більше порад та ціквих статей на www.strategico.com.ua